Przyczepy samochodowe

Przyczepy samochodowe
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Przyczepy samochodowe (8)Poprzedni artykuł traktował o tym, czym jest w powszechnym rozumieniu tak zwana przyczepa. Sądzę, że temat nie został całkowicie wyczerpany. Z tego też powodu postanowiłem napisać kolejny tekst, którego tematyka będzie krążyła wokół tego samego zagadnienia. Jednakże ten artykuł będzie opowiadał o tym, czym są przyczepy samochodowe z prawnego punktu widzenia.
Odpowiedź na pytanie, jak prawo definiuje przyczepę, można znaleźć bez większych trudności w kodeksie prawa o ruchu drogowym. Pierwszy artykuł wspomnianego kodeksu wspomina o tym w punkcie pięćdziesiątym. Napisane tam jest jasno i wyraźnie, iż przyczepą jest każdy pojazd bez silnika, który produkcyjnie przystosowano do połączenia go z innym pojazdem. Nie jest to jednakże jeszcze koniec. Następny punkt tego artykułu opisuje specyficzny typ przyczepy, a mianowicie przyczepę lekką. Przyczepa lekka to taka, której masa nie przekracza trzech czwartych tony. Ponadto, jeśli jej część spoczywa na pojeździe ciągnącym i obciąża go swą masą, stosuje się określenie „naczepa”.

Podobne wpisy o samochodach:

about author

admin

related articles

Komentarze i opinie:

Podobne artykuły:

  • Serwis mitsubishi Warszawa

    Mitsubishi to kultowa już marka samochodów.  Marka ta łączy ludzi na całym świecie. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie by mogli jeździć samochodem innej marki. Ludzie Ci łączą się, zakładają grupy. Organizują zloty i wspólne imprezy. Niestety jest to marka droga. Może dlatego w tych klanach dominują samochody kilku i kilkunastoletnie. Wszak nie każdego stać…

    Read more
  • KLIMATYZACJA W SAMOCHODZIE

  • Motoryzacja