Klasyka samochodów sportowych: Ferrari Testarossa

Klasyka samochodów sportowych: Ferrari Testarossa
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Klasyka samochodów sportowych: Ferrari Testarossa

Najsłynniejszą marką samochodów sportowych bez wątpienia jest kultowe Ferrari. W przypadku tego producenta możemy mówić o całej serii samochodów które elektryzują kierowców na całym świecie, a kolejne modele na stałe zapisywały się w historii motoryzacji. Tak było z pewnością z samochodem, który z czasem stał się jednym z symboli lat 80-tych – Ferrari Testarossa.

Ten legendarny już dziś samochód po raz pierwszy zaprezentowano w 1984 roku podczas autosalonu w Paryżu. Auto szybko zdobyło sobie uznanie ekspertów, stylistów oraz klientów, dzięki czemu sprzedawało się jako jedno z najlepiej wśród modeli Ferrari w historii. Przez większość uważa się, że to właśnie słynna Testarossa ugruntowała pozycję Ferrari na rynku motoryzacyjnym jako producenta ekskluzywnych supersamochodów. Niebywały jak na tę klasę samochodów sukces komercyjny miał swoją rysę sportową. Ten model o teoretycznie wielkim potencjale wyścigowym nigdy nie odniósł bowiem żadnych znaczących sukcesów podczas rywalizacji na torze, mimo wielokrotnych prób przystosowania. Stał się jednak w swoim czasie bodaj najbardziej rozpoznawalnym supersamochodem świata, także stając się bowiem fenomenem popkulturalnym dzięki udziale w popularnym od 84 do 91 roku serialu Miami Vice, emitowanego w dziesiątkach krajów, w tym także w Polsce.

http://kasior.pl/

Podobne wpisy o samochodach:

about author

admin

related articles

Komentarze i opinie:

Podobne artykuły:

  • Przeprowadzki – Radom

    Zaplanowane przeprowadzki. Przeprowadzki to czynności, które by były przeprowadzone płynnie muszą być uprzednio zaplanowane. Samodzielnie będzie nam trudno ją przeprowadzić w błyskawicznym tempie, ponieważ przenoszeniem, pakowanie i zabezpieczenie mebli i cennych rzeczy wymaga czasu oraz odpowiednich umiejętności. Konieczne jest także posiadanie przystosowanego do tego zadania samochodu, którego większość ludzi nie posiada. Co więc należy zrobić…

    Read more
  • Taxi bagażowe

  • ALUFELGI