Coś o felgach stalowych

Coś o felgach stalowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Moda na uatrakcyjnianie wyglądu wizualnego samochodu powoduje wypieranie z rynku felg stalowych na rzecz tych aluminiowych. Felgi stalowe mają jednak kilka mocnych stron, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kół do swojego auta.

Wiadomo, nic nie zastąpi alu felg, jeśli chcemy, by nasz samochód wyglądał bardziej atrakcyjnie, nowocześnie lub sportowo. Felgi stalowe skompletowane z jakkolwiek wymyślnymi plastikowymi kołpakami nie są w stanie konkurować pod tym względem z obręczami ze stopów lekkich. Jednak wygląd koła to nie wszystko, gdyż ma ono do spełnienia wiele innych funkcji.

Felga stalowa wciąż pozostaje trwalsza od swojej nowocześniejszej konkurentki, o czym warto pamiętać szczególnie na naszych mocno nierównych i dziurawych drogach. Taką obręcz także jest dużo łatwiej zregenerować. Wystarczy udać się do dobrego wulkanizatora, który wykona kilka fachowych uderzeń młotkiem i nasza felga będzie ponownie nadawała się do użytkowania.

Regeneracja felg aluminiowych jest pod tym względem dużo bardziej skomplikowana. Taka alu felga ze względu na formę odlewu, w celu wyprostowania musi zostać poddana dużo bardziej skomplikowanym zabiegom. Struktura odlewu musi zostać odpowiednio zachowana, by nie wpłynąć na pogorszenie trwałości felgi.

Podsumowując, każdy kierowca, który marzy o stuningowaniu swojego pojazdu, nie ma wyboru jak kupić felgi aluminiowe o ciekawym wzornictwie. Musi się też liczyć z dużymi kosztami w przypadku uszkodzenia koła. Natomiast jeśli wygląd samochodu nie jest sprawą priorytetową, a równie istotna jest ekonomia użytkowania pojazdu, warto sięgnąć po stalowe felgi.

Podobne wpisy o samochodach:

about author

admin

related articles

Komentarze i opinie:

Podobne artykuły:

  • Przewóz osób do Niemiec

    Przewóz osób do Niemiec to propozycja, którą ma w swojej ofercie sporo firm specjalizujących się w różnego rodzaju przewozach osób. Usługa: przewóz osób do Niemiec cieszy się sporą popularnością i nawet chyba można zaryzykować stwierdzenie, że zainteresowanie nią nawet systematycznie wzrasta. Podyktowane jest to różnymi względami. Warto uświadomić sobie przynajmniej kilka z nich. Po pierwsze,…

    Read more
  • Konceptualne projekty Peugeota

  • Skup samochodów – Radom